ФОТО: Дрво за малку ќе убиеше човек во центарот на Скопје


Дрво падна на коловозот на улицата “Кеј 13 Ноември” која минува покрај паркингот спроти Холидеј ин кај Дрводекор. Таксистите што стојат таму велат дека дрвото се срушило околу 11 часот и паднало веднаш зад такси возило. За среќа и комбето кое се движело по улицата успеало навреме да закочи за да не падне врз него. Во моментов немало ниту луѓе во близина и при уривањето нема повредени граѓани, пишува Вечер

ФОТО: Вечер

C943AD44304BEE4FA875724CBDEE1FA1

D79037E96CD14C4882BCCBE6FF608B15

BBBFBC8F2F3FCE4F90613AAA5CE6F8EC

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1