ФОТО: Елена се омажи за шеик – Еве каков е животот со него


Елена Бин Драи, Србинката која се омажи за шеик, раскажа за животот со него.

Во интервју за Блиц, младата девојка раскажува дека таа е единствена жена во неговиот живот и е сигурна во неговата љубов кон неа. По нивните закони, тој може да има повеќе жени, но шеикот избрал да биде само со неа.jelena-said-bin-drai-hello_259_02_595

– Среќна сум што го имам. Повеќе од деценија е со мене, ме поддржува во се, никогаш не помислил на друга жена. Никогаш не ми рекол не за ништо, вели таа.

Девојката која е позната и по хуманитарната работа не сака да зборува на таа тема, бидејќи според неа оној кој работи и многу има, треба да споделува, но не и да се фали со тоа.jelena-bin-drai

Инаку, таа пред 13 години заминала во Дубаи каде се заљубила во шеикот Саеда Бин Драи. Заедно имаат среќен живот со три ќеркички.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1