Фото ,,Етничка Албанија,, испишано на бродот Македонија


 

На бродот Македонија осамнаа пароли „Shqipri Ethnike“, односно „Етничка Албанија“. Пренесува порталот Охрид Прес.

Паролите се испишани веднаш до името на бродот со црвен спреј. Засега сторителите се непознати.

ФОТО: Охридпрес

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1