ФОТО: Еве го автомобилот бомба на тeрористите од Куманово


Со плинска боца, терористите кои беа разбиени во Куманово планирале напад врз македонската полиција. Боцата експлодирала кога била погодена со куршум, па автомобилот е целосно уништен.

avtomobil bomba

ZaSe.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1