Златко изгорел во неговата приколка – Соседите не успеале да го спасат


Златко М. од Панчево жив изгорел во својата камп-приколка. Ужасната трагедија се случила во вторникот во голем пожар кој во 23 часот избувнал во приколка, а од пожарот биле уништени уште четири приколки.

zlatko-m-pozar-izgoreo-kamp-kucica-jabukov-cvet-banatski-brestovac-pancev-1431564058-660137yjytj

65-годишниот Златко пристигнал во понеделникот и не ни насетувал каква трагедија ќе следи. Во вториникот се слушнале две експлозии, по што сите истрчале надвор, а тој почнал да вика Луѓе помагајте! Од соседните приколки луѓето се обиделе да го спасат, но за жал не успеале, па тој заминал во смрт.

Пламенот бил висок 30 метри. Сликата била ужасна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1