ФОТО: Еве што објавувал Саид Куачи на Фејсбук пред да го изврши терористичкиот акт


Двајцата браќа Шериф и Саид Куачи сеуште се во бегство, иако последните информации кои пристигнуваат преку француските медиуми е дека тие се забележани во северниот дел на Франција.

Во меѓувреме кружат најразлични вести за потеклото и животот на двајцата браќа, како и што тие споделувале на социјалните мрежи.

Постариот брат Саид, веќе подолго време бил активен на социјалната мрежа Фејсбук каде споделувал екстремистички фотографии и дури јавно се декларирал како џихадист.llll5 llll1 llll2 llll4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1