Фото: Еве што остана од манастирот Трескавец


Целосно изгорени сите 4 конаци во манастирскиот комплекс Трескавец. За среќа спасена е црквата и вредните икони. Овие фотографии се од утринава, откако пожарот во текот на ноќта беше целосно изгаснат.

Фото – Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1