ФОТО: Езерото ја проголта плажата Градиште 2


Плажата Градиште 2 е целосно потопена под вода, поради рекордно високото ниво на Охридско Езеро на почетокот на сезоната, извести сајтот Охрид1.

gradisteee

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1