ФОТО: Гаврани го окупираа Сараево


Илјадници гаврани ја окупираа сараевската населба Оток. Црните птици слетувале на улиците и стоеле со часови, пренесуваат иформативните портали Минувачите беа  зачудени од глетка,  а многумина го заобиколуваа  јатото.

,, језиво, како сцена од Хичкок филм,, бил коментарот на еден од очевидците.

sarajevo-vrane-2

sarajevo-vrane-1

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1