Орелот не го однел бебето – студенти направиле монтажа


Видеото кое го шокираше светот, орел кои зграпчува бебе во парк во Канада и го подигнува од земја пред да го испушти е всушност монтажа.

article-2250416-1693BE92000005DC-892_634x458Како што објави дејли мејл станува збор за одлична 3Д анимација која била изработена од студентите за анимација и дигитален дизајн од Монтреал.

ОРЕЛ ЗГРАПЧИЛ БЕБЕ, САКАЛ ДА ОДЛЕТА СО НЕГО (ВИДЕО/ФОТО)

-И орелот и детето се направени во 3Д анимација и интегрирани во филмот дополнително. Таквите проекти се редовна задача на студентите од петтиот семестар, изјавија од монтреалскиот факултет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1