Видео: Обвинетите за Монструм донесени во судот


g_osnoven-sud11Алил Демири, Африм и Агим Исмаиловиќ на свиреп и подмолен начин ги убиле Цветанчо Ацковски, роден 93-та, Кире Тричковски, роден 91-ва, Филип Славковски, роден 92-ра, Александар Наќевски роден 94-та и Борче Стефановски, роден 67-ма.

Алил Демири пукал со пиштол, а Африм и Агим Исмаиловиќ со автоматски пушки на растојание од еден и пол метар од убиените

А1он.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1