ФОТО: Ги исекоа багремите на Ѓорѓе Балашевиќ


Во Нови Сад се исечени дрвата кои познатиот пејач Ѓорѓе Балашевиќ ги засадил на улицата „Иса Бајиќ“ како подарок за неговата сопруга Оливера.

Неговата ќерка Беба вели дека покрај дрвјата секогаш седеле како семејство.237507_djordje-balasevic01-blic-zoran-ilic_f

-Кога поради „уредување“ ги исекоа претходните стебла, долго никој не се појави да засади нови. Џоле тоа го направи, напиша неговата ќерка на социјалните мрежи.

Таа додава дека во Нови Сад годишно доаѓаат илјадници обожаватели на пејачот кои ппокрај нивната куќа, посетуваат и места кои се поврзани со нив.balasevic 32

Неговата ќерка вели дека за овие дрва знаеле сите кои ги сакаат песните на нејзиниот татко.

На двете дрва имало мали изгравирани плочки, секоја година нова плочка се додавала со некој специјален датум, кои исто така мистериозно исчезнувале.

-Со оправдување дека ќе се „крене бекатон“ или нешто слично и овие две дрва исчезнаа засекогаш, пишува Беба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1