Фото: Го запозна на Интернет и му подари бубрег


На социјалната мрежа Редит, Џим Ким напиша апел во кој вели дека пет години е на дијализа и чека донатор на бубрег, притоа не очекувајќи дека донаторот ќе биде тотален странец.

Корисникот регистриран како Charger525 ја прочитал приказната на Џон и решил да го контактира.

Направени се низа исцрпни испитувања, кои потврдиле дека бубрегот е сосема компатибилен.

На 21 јануари годината направена е операцијата, а Џон моментално закрепнува.

44-472x630

26-472x630

19

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1