ФОТО: Гори поштата во центар на Скопје


Пламени јазици се гледаат од покривот на поштата на центарот на Скопје. Засега нема информации во какви околности настанал пожарот.

Пожарот избувнал околу 16 часот и 20 минути, а гори кровната конструкција.

Во моментов приодот кон поштата е блокиран, а 15 пожарникарски возила и полицајци се обидуваат да го изгаснат пожарот и да спасат се што има во објектот.

Засега, според првичните информации повредени нема.

Фото – Прес 24

img233-600x800

 posta

img231-600x800

img233-600x800

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1