Видео – Поштата во пламен – пожарот се шири


posta

Во моментов голем број на возила од противпожарна и од итна помош се упатени кон објектот. Блокирани се улиците и зголемно е присуството на полицијата.

Од противпожарната бригада со десетина возила започнаа со гаснење на пожарот. Последните информации говорат дека пожарот се проширил и на соседните објекти.

video – Libertas

 
Две лица се во болница – Експлозија на плинска боца ја запалила пошта?

ФОТО: Гори поштата во центар на Скопје

Вработена во Пошта преку прозорец спасена од пожарот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1