Вработена во Пошта преку прозорец спасена од пожарот


posta-Денеска нешто по 16 часот додека бев на работното место на третиот кат избувна пожар најверојатно од инсталацијата. Пожарот брзо се ширеше бидејќи во зградата се серверите и компјутерската опрема што ги опслужуваат Скопје и цела Македонија.

Се обидовме да гаснеме со противпожарни апарати, меѓутоа пожарот брзо се ширеше и им реков на вработените да излеземе надвор. Колку што знам повредени нема.

Пристапот до канцеларијата на една наша колешка беше отежнат па затоа успеавме да ја извадиме преку прозорот со помош на скали. Не би знаел што се причините за пожарот и сега не можам ништо околу тоа да ви кажам – изјави директорот на Македонски Пошти Рафиз Алити, пренесува Плусинфо.

Плус инфо

Две лица се во болница – Експлозија на плинска боца ја запалила пошта?

Видео – Поштата во пламен – пожарот се шири

ФОТО: Гори поштата во центар на Скопје

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1