Видео: Директорот бил во Поштата кога се запалила


aliti-604x272Директорот на Македонски пошти, Рафиз Алити, вели дека пожарот се ширел брзо , и затоа им рекол на вработените да го напуштат објектот. Нема жртви вели, ниту повредени, освен двајца кои вдишиле од чадот.

„Причините не се познати, најверојатно, старата инсталација. Пожарот избувна на третиот кат каде што се серверите.

Пожарот кој избувна кај Главна пошта, речиси е ставен под контрола

-Возила на противпожарната служба неколку минути по дојавата дека има пожар, пристигнаа на лице место. На терен излегоа сите противпожарни возила. Отежнат беше пристапот да се влезе внатре во зградата. Таму помогнаа и две возила на ЈП Комунална хигиена, а пожарот го гаснеа и цистерни на ЈП Водовод и канализација, посочи градоначалникот Коце Трајановски во врска со пожарот.

Две лица се во болница – Експлозија на плинска боца ја запалила пошта?

Видео – Поштата во пламен – пожарот се шири

Вработена во Пошта преку прозорец спасена од пожарот

ФОТО: Гори поштата во центар на Скопје

Видео – А1ОН

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1