Едно лице хоспитализирано поради гушење од чад во пожарот во Македонски пошти


posta-gori2Едно лице е пренесено во Клиниката за хирушки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје, поради гушење од чад во пожарот што попладнето избувна во главната зграда на Македонски пошти.Директорката на Клиниката, Јасмина Чабуковска за МИА изјави дека лицето е во стабилна здравствена состојба и оти во моментов е на опсервација.

Според првичните информации, пожарот избувнал во сервер салите во Македонски пошти.

Две лица се во болница – Експлозија на плинска боца ја запалила пошта?

Видео – Поштата во пламен – пожарот се шири

Вработена во Пошта преку прозорец спасена од пожарот

ФОТО: Гори поштата во центар на Скопје

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1