Поскапеле компирите, гравот и кромидот, поевтиниле лукот и зелката


zelencukКомпирите, гравот, кромидот, краставиците и лимоните што се продаваат на зелените пазари најмногу поскапеле минатиот месец во споредба со декември 2011, а најмногу поевтиниле лукот и зелката.

Како што соопшти Државниот завод за статистика, најголемо зголемување на цените на пазарите на големо е забележано кај компирите, гравот, кромидот, морковот и лимоните, а најголемо намалување кај зелката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1