ФОТО: Гори студентскиот дом „Гоце Делчев”


Гори студентскиот дом „Гоце Делчев” во Скопје.

Според фотографиите и информациите на Пресс24, гори соба на погорните спратови, а засега не се знае како избувнал пожарот. Пожарникарите се на терен и се справуваат со пламените јазици.

Повеќе информации подоцна.goce.jpg-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1