Се запали сендвичарата „Жан Мари“ во Тафталиџе


Се запали сендвичарата „Жан Мари“ во Тафталиџе.

Утрово противпожарните екипи го изгасија огнот во објектот кај пазарот во оваа скопска населба. Сѐ уште неа информации за причините поради кои избунал огнот. Според првичните информации нема повредени лица, причинета е само материјална штета.

Foto - Republika.mk

Foto – Republika.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1