ФОТО: Град од 4 сантиметри во Швајцарија


Силни ветришта и град со дијаметар од 4 сантиметри го уништија централниот дел од Швајцарија во вторникот, а бурата која дојде од Франција откорнувала дрва и сериозно повреди неколку лица.

Швајцарко-германскиот ТВ  канал СРФ, извести дека најмалку шест лица се повредени, откако врз нив паднало дрво додека гледале натпревар по гимнастика во централниот град Биел.

Kurir

grad11

grad22

grad4

grad3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1