Фото: И Ајнштајн воскресна


Станува збор за анонимен таксист од Њујорк кој потсетува на славниот физичар. Луѓето кои се возеле во неговото такси го замолиле да позира како Ајнштајн на најпопуларната фотографија од него – со исплазен јазик.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1