ФОТО: Каде живее македонската естрада?


И во Скопје има елитни населби и куќи како извадени од списание. Водно, Нерези, Злокуќани, Сопиште, Соње и уште неколку други делови од градот важат за населби во кои живеат или сакаат да живеат нашите познатите лица  кои  се во потрага по тишина  и мир кој се помалку го има во централното градско подрачје, пишува порталот Убавина и здравје. 

Домот на Маја и Дарко Панчевиpancevi

 

Куќата на Есма Реџепова се наоѓа на Скопското кале

redzepova

 

Познатата фолк-двојка Зуица и Наум живее во куќа во населба Припор

naumpetrski

 

Кралот на ромската музика, Ферус Мустафов, живее во населба Ченто

ferus

 

Популарниот Драган Величковски – Тајзи живее во семејна куќа во Куманово

tajzi

 

Пејачката Кристина Арнаудова со сопругот Александар и синот Максим живее во сопствен стан во централното градско подрачје.

Kristina-Arnaudova-450x675-436x654

 

Адријан Гаџа позира пред својот дом во Злокуќани

adrijan-gadza-zlokukani-450x403

 

Лила живее во својот стан во скопската населба Чаир

lila

 

Каролина Гочева живее во свој стан во центарот на нашата метропола

karolina

ИЗВОР: Убавина & здравје

ФОТО: Свет

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1