Еве како да си сплетете шал за 30 мин – а без да плетете


Додатоците на облеката во зима, особено во овие студени денови, како шал, капа, ракавици се неизбежни и повеќе од потребни. Од продавница, или сплетени рачно, никогаш не губат од мода. Различен е само стилот.sal22

Доколку не се снаоѓате добро со иглата и волницата, оваа девојка има одлична идеја како да сплетете шал со вашите две раце.

Погледнете ја идејата која нема да ви одземе многу време. За само 30-тина минути и веќе имате нов плетен шал.

Лидер.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1