Фото: Како изгледале во младоста Путин, Клинтон, Чак Норис, Кастро, Чавез..


Славните луѓе ги препознаваме по фотографии од нивната зрела животна фаза, кога веќе сториле нешто по што станале познати.Меѓутоа дали некогаш сте се запрашале како тие изгледале во младоста? Ова се фотографии од познатите кои досега не сте ги виделе: Папата Јован Павле Втори, Барак Обама, Елвис Присли, Џон Ленон, Владимир Путин… 

Чак Норис и Брус Ли

cak-i-brus-467x630

Алберт Ајнштајн

ajnstajn

Осама бин Ладен (десно)

osama

Фидел Кастро

kastro

Владимир Путин

putin-385x630

Бил и Хилари Клинтон

klinton-630x496

Хуго Чавез

cavez-446x630

Џон Кенеди

kenedi-500x630

Ким Јонг Ун

kim-jong-un

 

Нелсон Мандела

mandela-424x630

Николас Кејџ

nikolas-kejdz-630x427

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1