ФОТО: Како изгледаше метеорскиот дожд над Охрид


Членовите на Аматерското астрономско друштво „Охрид“ од Охрид вчера и вечерва го следат најспектакуларниот дожд од метеори познат како Геминиди, пренесува Инпрес.

Овие фотографии се направени околу 04:00 часот на потегот помеѓу селото Рамне и Охрид. Автори на фотографиите се: Стојан Стојаноски, Сашо Божиноски и Благоја Илоски. Очекуваат вечерва да направат уште подобри фотографии

Инпрес

meteor dozd2

meteor dozd

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1