Фото: Како рок ѕвезда, Медведев на отворање на мост


Тотално опуштен, рускиот премиер прошета на мостот вреден 1.1 милијарди долари кој го превезува Владивосток и Рускиот остров.

Ни повеќе ни помалку, според него овој мост е поубав и од оној во Сан Франциско. А во изјавата за медиумите Медведев со насмевка на лицето рече.

,, Се е совршено направено, одлична работа од страна на руската фирма. На странските фирми неможе да им се верува дека волку добро би го направиле,, изјави Медведев.

Мостот има 1,185 метри, кабли 1,104  метри – ова е најдолгиот мост на светот. Го победи дури и кинескиот Sutong мост, и тоа за цели 16 метри.

Дека е горд на мостот можеше да се види и по неговиот став. Како вистинска рок ѕвезда пропарадира преку мостот. Погледнете ги фотографиите

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1