Во Бугарија запленет камион со 4,2 тона хашиш132 пакети хашиш беше запленет на царина во Бугарија.

Според бугарските медиуми ова е најголема заплена на хашиш изминативе 15 години. На граница со Романија, цариниците го запреле камионот и по претрес откриле 4,2 тона хашиш кој наводно требал да заврши на нарко пазарот во Белгија. Бугарија која во 2007 година влезе во Европската унија е една од главните крстосници за криумчарење на дрога која се превезува до другите западни земји.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1