ФОТО: Канализацијата се затна – ГТЦ плива во фекалии


Вчера повторно проблем со фекалната канализација. Објективот на медиа.мк, на улицата зад ГТЦ пред малку забележа екипи на Град Скопје кои работат на ракопување на улицата, а по истата пловеа фекалии, кои останува непознато дали веќе го наполниле приземјето на ГТЦ.

govna1-640x359

govna-3-640x359

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1