ФОТО: Капитенот на шампионот Вардар, Филип Лазаров клекна пред девојката


Капитенот на македонскиот шампион Вардар, Филип Лазаров вчера во ресторан во родното Свети Николе ја побара за жена својата девојка Билјана.

Лазаров во блиска иднина очекува и принова. Дека екипата на Вардар функционира како едно големо семејство потврдува и тоа  дека кум на Лазаров ќе му биде неговиот соиграч од Вардар и македонската репрезентација Стојанче Стоилов. Му посакуваме многу среќа во пoнатамошниот живот.

Курир / Фотографијата е превземена од rkvardar.mk

filip-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1