Фото кое ја обиколи Европа: Мигранти веат знаме на ИД додека ја напаѓаат полицијата


Оваа фотографија за брзо време се прошири низ социјалните медиуми, истата фотографирана во Германија, додека полицијата се обидувала да ги смири мигрантите.

isis-flag-imigrants.jpg500

Фактот кој не треба да се игнорира е тоа што Сирија потврди дека повеќе од 4.000 напаѓачи на Исламската држава веќе биле шверцувани во западноевропските земји.

Тие многу лесно се „маскираат“ помеѓу обичните бегалци, кои бегаат токму од нив и бараат подобар живот во Европа.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1