ФОТО: Ова е “фамозното“ Ferrari со коe Т.Ц. се фалел во Македонска Каменица


Т.Ц.  (25) од Македонска Каменица го изнајмил од рент-а-кар компанија во Швајцарија, а потоа и нелегално си го донел во Македонија, и покрај фактот што немал дозвола за да го вози на овие простори, со тоа причинувајќи ѝ штета на компанијата од над 70.000 евра.

Оваа фотографија е направена пред два дена во Делчево.

Фото - Курир.мк

Фото – Курир.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1