Вагони со бодликава жица поставени на унгарско-српската граница (Фото)


Унгарската војска и полиција почна да поставува вагони со бодликава жица на унгарско-српската граница.

Ова е „втора фаза“ во затворањето на границата бидејки денеска унгарската полиција го затвори железничкиот премин, кој бегалците најчесто го користеа за премин и е поставена бодликава жица.

Ројтерс јавува дека на пругата има голeм број на полицајци со коњи, а просторот го надлетуваат хеликоптери.

migrANTI ograda ungarija

migrANTI ograda ungarija1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1