ФОТО: Која е жената од фотката која го потресе светот?


Една од најмоќните и воедно најстрашни фотки од хоророт во Брисел беше токму оваа на која има жена со полуискината облека која седи без чевли на себе, со крв по цело тело и гледа во камерата. des

Nidhi Chaphekar е стјуардеса од Мумбаи, Индија, која вчера дошла како и секој ден на работа. Таа штотуку влегла во терминалот каде се среќава со своите колеги, за да се подготват за лет, кога одекнале експлозиите.3279cb5200000578-3505340-likemanyofthepeopleinjuredatthecheckinmschaphekarpic-131458701387050

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1