ФОТО: Лекар со скалпер расекол бебе на главата


Млад пар од Африка бил тотално во шок откако виделе дека нивното новороденче имало расекотина на главата по породувањето.

Мајката (22), откако се породила, младиот пар посакал да го види своето дете, па сестрата го донела по што следувал вистинки шок.beba-rez-na-glavi-620x350
Она што ги шокирало бил фластерот на главата на девојчето од кој течело крв.
Откако го тргнале фластерт, тие виделе дека се работи за расекотина од неколку сантиметри.
Од болницата им објасниле дека повредата настанала при породувањето, односно со царскиот рез поради докторска грешка. Парот е шокиран што никој не се ни потрудил, а посебно лекарот да дојде и да им објасни туку морале да го преживеат стресот самите да го видат огромниот рез на главата на своето бебе.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1