Фото: Лео Меси мераклија на кафана – ужива со тамбураши на увце


Пред крајот на одморите и почетокот на фудбалската сезона, фудбалерите на Барселона ги користат последните денови од одоморот, секој на свој начин.

Најдобриот светски фудбалер, Лео Меси, се опушта со тамбуираши кои му свиркаат на увце. По се изгледа го „погодиле“ добро со музиката, па Меси е видно расположен.


За разлика од него, Жерар Пике, одморот го поминува со својата поубава половина, пеачката Шакира. Иако нема дилеми, Пике е подобар во фудбал, а Шакира во музиката, прачање е: Кој е подобар во сурфањето???

Tags: , , , , ,

Ристе Kaратановски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1