Tag Archives: kafana

Цел живот оди во една кафана – има 90 години и досега таму испил 30.000 кригли

Oд својата 18-та година, речиси секој ден 90-годишниот Артур Рид го посетува својот омилен пуб и ужива во кригла пиво.

______________________________________________________________________________________________________

Му го зеле пиштолот на полицаецот и ја уништиле кафаната

Поради пукање од службен пиштол и демолирање на инвентарот во еден лесковачки ресторан, кривична пријава заработи еден граѓанин, а за уште еден е одреден притвор до месец дена.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Лео Меси мераклија на кафана – ужива со тамбураши на увце

Пред крајот на одморите и почетокот на фудбалската сезона, фудбалерите на Барселона ги користат последните денови од одоморот, секој на свој начин.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1