Сириските бунтовници користеле хрватски мобилни картици – Видео


на снимката јасно се гледаат мобилни картички од хрватскиот оператор Томато.

По прикажувањето на снимката на сириската државна телевизија од упадот во едно од упориштата на сириските бунтовници во градот Lattakia, порталот politika.hr, забележал дека на снимката јасно се гледаат мобилни картички од хрватскиот оператор Томато.

Како стигнале картичките кај опозициската војска, не е познато. Според една верзија на војската и помагаат босанскохерцеговските вехабии. Според друга пак дека се замешани хрватските тајни служби и Владата на Хрватска.

Официјален Загреб сеуште се нема огласено.

снимката е на 5.52 мин од видеото

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1