ФОТО: Мајка и ќерка единствени преживеани патници од бомбардираниот воз во Брисел


Романката Роксана Штефанука и нејзината 2-годишна ќерка Мируна се единствените преживеани патници по бомбашкиот напад во метрото во Брисел.preziveani-brisel

Дваесет и три годишната Роксана живеела во Брисел 5 години.

Таа ја однела постарата ќерка во градинка, а Мируна ја носела со себе во воот.

Семејството на Роксана вели дека таа имала изгореници на цело лице, а 2-годишното девојче исто така имало изгореници и диши до помош на апарати.

Бомбата експлодирала додека тие биле во возот, а по експлозијата биле пронајдени под мртвите тела на загинатите 20 патници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1