ФОТО: Мајка ја донела претепаната ќеркичка во болница, а сестрата безобразно и одговорила


Една жена од Охајо објавила фотографија на Фејсбук од нејзината претепана ќеркичка и под фотографијата објаснува, што и рекла сестрата од болницата кога го видела девојчето во таква состојба.

Имено, девојчето било претепано во училиште од нејзин врсник. Медицинската сестра го погледнало девојчето и безобразно и кажала: Сигурно на ова момче кое те претепало многу му се допаѓаш?lllllllll.jpg-500

Оваа реченица толку многу ја налутила мајката па напишала отворено писмо до вработените на оваа болница.

– Сигурна сум дека вашата сестра доволно не помисли пред да  го каже тоа. И чим тоа го рекла знам од каде и е на неа таа идеа. Таа реченица е всадена во умот на секоја жена, бидејќи на нас од малечки ни зборуваат дека тоа што нас момчињата не чепкаат, тепаат и гураат, значи дека им се допаѓаме. Меѓутоа идејата дека насилството е токму поради флертување е длабоко погрешно и тоа не е прифатливо“, напишала огорчената мајка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1