Снимањето на францускиот филм се сели кај Градско, сообраќајот по стариот пат


Екипата на францускиот филм А фонд го продолжува снимањето на нова локација на магистралниот пат А1, делница од мотелот Македонија до Градско.

Поради снимање на филмот овој дел од патниот правец ќе биде затворен за сообраќај од 5 часот наутро до 18 часот попладен.avtopat

Сообраќајот ќе се одвива по стариот пат кој е обележан со соодветна
сигнализација.

Снимањето е планирано да се одвива во работните денови.

Претходно снимањето се одвиваше на обиколницата кај Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1