ФОТО: Матурантите од „Јосип Броз“ со трубачи се простија од гимназијата


Откако синоќа ја прославија матурската, матурантите од средното училиште „Јосип Броз Тито“ во Скопје утринава со трубачи се веселеа за завршеното средно образование. Тие  направија вистинска метеж пред вратите на училиштето, но и на главната улица.

ФОТО: Игор Ангеловски (Република)… Повеќе фотографии на republika.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1