Фото: Медицинско чудо- девојка со четири бубрези


news_112621

Хирурзите сакале да и отстранат циста, а наместо тоа и пронашле два бубрега повеќе. Студентката Џесика Карфеј е медицинско чудо. Оваа 20 годишна девојка е родена со четири бубрези.

Неверојатниот додаток го открила кога, поради неподносливи болки на десната страна од телото нејзината другарка ја однела во болница. Хирурзите дури во операционата сала сфатиле дека таа има четири бубрези.

Студентката на уметнички факултет вели дека сака да ги набљудува изразите на лицата на луѓето кога ќе им соопшти дека има два бубрега повеќе од поголемиот број жители на Земјата.

Бројот на вакви случаи низ светот е дури 100.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1