ФОТО: Министерско селфи во автобус


Српската Влада вчера одржа седница во Ниш. Министрите до таму патуваа со автобус и времето го искористија за на социјалните мрежи да постават неколку селфи фотографии. Премиерот Вучиќ пак, додека министрите се сликаа, играл шах.

1378512-ministarski-selfi

Седницата се одржа во големиот амфитеатар на Унивезритетот во Ниш, таа е отворена за јавноста. Седницата е по повод 100 годишнината од почетокот на Големата војна.

BtoS20YIQAAeL-w-450x600

Инаку, и овој потег на Вучиќ е како препишан од Македонија. Македонската Влада досега во неколку наврати своите седници ги отвораше за јавноста. Српската влада се води од македонското искуство и при распишувањето огласи за избор на директори за јавните претпријатија, но и дел од економските реформи се исти како во земјава

ZaSe.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1