ФОТО: Мистериозни сини суштества се појавија во САД – Предизвикуваат изгореници


Милиони мистериозни сини суштества се појавија на западниот брег на САД.

На научниците им се познати како „velella velella“ а изгледаат како медузи и школки, или како балончиња од сапоуница расфрлани по плажите.

Иако за повеќето не се отровни, стручњаците предупредуваат дека луѓето треба да ги избегнуваат бидејќи може да предизвикаат изгореници.

vod1 vod2 vod

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1