Фото: Најчудни белези на телото – ова не се влакна!


На прв поглед изгледа како овој човек да е половина човек, половина волк. Но ова на фотографијата не се влакна туку е белег од раѓање кои го има Zhang Hongming од Кина – поради овој белег тој го носи и надимакот ,,шимпанзо,,

Побарал помош од лекарите кои треба да најдат начин како да го отстранат. Ваков белег се појавува кај 3 насто од светската популација.

a98421_birthmark_1-zhang

Ова 2 годишно девојче од раѓање имала белег на носето за кои подоцна се утврдило дека е тумор кои и го покрил целото носе. Црвена точка поради која Connie Lloyd изгледа како да има кловновски нос и била ноќна мора. Но успеале со операција да го отстранат.

 a98421_birthmark_2-red-nose

6 годишно девојче Li Xiaoyuan имала само бал белег на нејзиното тело кој за само 6 месеци се проширил како на фотографијата. Белегот е на нејзиниот грб. Докторите сакаат да откријат што е причината за ширењето пред да се обидат да го отстранат.

a98421_birthmark_5-hairy-girl

Оваа 16 годишна девојка е родена со деформитет на увото. Кој наместо да го отстрани одлучила на него да стави пирсинг.

 a98421_birthmark_10-ear

Во продолжение интересни и чудни белези на животни

a98421_birthmark_9-dog-hearta98421_birthmark_3-cat

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1