ФОТО: Наместо 101 ружа и подарил 101 метла


Наместо ружи – метли. Поранешно момче на девојка која живее во Земун одлучил малку да и наштети и за 8-ми март и пратил 101 метла. Во целата прикана се нашол извесен Иван, вработен во курирска служба, кој ја девојката и ја однел пратката.

Кога стигнал на наведената адреса, Иван помислил дека метлите се наменети за некој кој работи на пазар.Metlei-ruze

-Добив испорака, веднаш се јавив и се претставив. Се јави девојка на која и реков дека имам пакет за неа. Ми падна на памет дека тие метли можеби се за некој продавач, но кога стигнав на адресата се појави девојката за која беше наменета пратката. Ме праша што да правам со нив, а јас и дека не знам, раскажува Иван.

Тој додава дека девојката веднаш се посомневала во поранешното момче, бидејќи претходно разговарала со него и тој и спомнувал метли. Затоа одлучила да го побара.

-Му се јави додека стоев до неа и го праша зошто го направил тоа. Постојано повторуваше дека не може да поверува дека тоа го направил. А кога го праша што да прави со метлите, тој и рече „не знам, седни, па јавни една“, низ смеа продолжува Иван.

Вработениот во курирската служба наведува дека девојката постојано се смеела, а тој и предложил да ги продаде.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1