ФОТО: Необични трагови на небото над Белград


Вчера и денес на небото се појавиле многу чудни облаци кои, како што пишува Блиц.рс веќе извесно време може да се видат на небото над Белград.

Од РХМЗ се изјасниле дека станува збор за природна појава и дека нема потреба од паника и да се создава повод за мистерија. Облаците изгледаат како трагови од млазен авион иако во тој период  не прелетувал ниту еден таков авион.nebo2

Граѓаните се плашат и бараат да се провери концентрацијата на алуминиум, стронциум и бариум и дека можеби станува збор за кемтрејлс.

Што е кемтрејлс?

Кемтрејс на небото изгеда како траг од малзен авион, но траговите од авион остануваат на небото најмногу 20 минути. За разлика од нив, хемиските трагови (кемтрејлс) остануваат на небото со часови. Се претпоставува дека кемтрејлост може да предизвика различни заразни болести, но и генетски мутации.

Проочитајте повеќе за оваа појава на следниот линк

Балканот под ударот на Chemtrails – Нѐ прскаат како комарци, а сите медиуми молчат

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1