Фото: Нови човчки лица откриени на површината на Марс


 

На бесплатната програма на Google Mars, на површината на планетата се појавиле слики со лик на човек.

Сепак ваквите слики биле до тој степен заматени и лошо излезе што се верува дека НАСА, со напори се обидела да ги затскрие истите. Сликите биле до тој степен лошо излезени, што се верува дека истите би можеле подобро да бидат направени со камера на iPhone5. Дали НАСА се обидува да ги сокрие ваквите информации од очите на јавноста допрва ќе се истражува.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1